Taşlık Plajı: Datça'nın Sakin Kaçış Noktası

Taşlık Plajı, Datça’nın sakin limanından başlayarak sahil boyunca yürüdüğünüzde karşınıza çıkan huzur dolu bir kaçış noktası sunar. Plaj, çakıl ve kumun mükemmel karışımıyla donatılmıştır ve Taşlık Yolu trafiğe kapatılmıştır, böylece ziyaretçiler sakin bir ortamda denizin keyfini çıkarabilirler. Burada bulunan kafe ve lokantaların şezlong ve şemsiyeleri plajda misafirlerini beklerken, keyifli bir gün geçirmenizi sağlar.

Taşlık Plajı Nerede Yer Alır ?

Taşlık Plajı, Datça Limanı ile Ilıca arasında yer alır ve bu konumu sayesinde kuzey rüzgarlarının etkisinden korunur, böylece her zaman sakin bir ortam sunar. Denizin dibi ve plaj, çakıl ve kum karışımıdır. Plajı ilginç kılan özelliklerden biri, denizin dibinde bulunan Ilıca Gölü adlı şifalı suların kaynadığı bir göletin olmasıdır. Ayrıca limanın kayalıklarından denize dökülen tatlı su, plajın belirli bölgelerinde düşük tuzluluk seviyelerine neden olur.

taşlık plajı

Taşlık Plajı: Denizin ve Plajın Özellikleri

Denizin dibi ve plaj, çakıl ve kum karışımıdır. Plajı ilginç kılan özelliklerden biri, denizin dibinde bulunan Ilıca Gölü adlı şifalı suların kaynadığı bir göletin olmasıdır. Ayrıca limanın kayalıklarından denize dökülen tatlı su, plajın belirli bölgelerinde düşük tuzluluk seviyelerine neden olur.

taşlık plajı

Doğal Tuzlu Masajın Sırrı

Taşlık Plajı, Datça’nın en çok tercih edilen plajlarından biridir. Buraya gelenler, denizden çıktıktan sonra, Ilıca Gölü‘nden akan suyun altında tuzlarından arındırılarak adeta vücutlarına doğal bir masaj yaparlar. Datça’ya yolunuz düşerse, bu eşsiz güzellikteki plajı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. 

Suyu güzel ve dalgasız olsa da, denize girmek için deniz ayakkabısı tercih edilir, çünkü dibi taşlıdır. Halkın girebileceği bölgeler mevcuttur ve gün içinde tercih edilir.

Datça’nın bu sakin kaçış noktası olan Taşlık Plajı, unutulmaz tatil deneyimleri yaşamak isteyenler için ideal bir seçenektir. 

Taşlık Plajı’nın huzurlu atmosferinde unutulmaz anlar yaşarken, Datça’nın mistik atmosferini keşfetmek için Zeyt Inn Hotel’in eşsiz konaklama imkanlarıyla buluşun. Plajın çakıl ve kum karışımı sahilinde sakinlik içinde denizin keyfini çıkarırken, Zeyt Inn Hotel’in özel  konaklama  tesisi deneyimiyle geçmişle günümüz arasında bir köprü kurun. Odalarımızın her biri özenle dekore edilmiş ve konforunuz için tasarlanmıştır. Ayrıca, otelimizin restoranında yöresel lezzetlerle dolu bir kahvaltıya katılabilir, Datça’nın taze ürünlerle hazırlanan nefis tatlarını keşfedebilirsiniz. Eski Datça’nın tarihle iç içe geçmiş ruhunu derinden hissedeceğiniz Zeyt Inn Hotel’de, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayın. Datça’da gezilecek yerler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız. Blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

datça konaklama datça'da gezilecek yerler datça otelleri eski datça otelleri datça koyları eski datça Knidos Antik Kenti Knidos Ancient City

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İletişime Geç
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba